Rioni - kotle na dřevo, kotle na pelety, akumulační nádrže

Kotel na pelety a štěpku - Turbomatic

Ekonomické topení má nové jméno: Turbomatic

Kotel na štěpku Fröling - Turbomatic Komfort, robustní konstrukce, nízké provozní náklady a bezpečný provoz. To vše představuje moderní kotel pro spalování biomasy Fröling Turbomatic. Inteligentní řídící systém kotle umožňuje univerzální využití k celoročnímu vytápění při využití různých typů paliva. Fröling Turbomatic dokáže optimálně spalovat levná paliva v podobě štěpky, hoblin nebo vysoce výhřevných dřevěných pelet. Po snadném vložení speciálního roštu kotel nabízí také provoz na štípané dříví. Volba paliva je jenom na vás.

Spolehlivá technika s chytrými detaily

 1. Sací turbina zajišťuje maximální provozní bezpečnost i při problémech s komínem.
 2. Víceokruhový výměník tepla a systém optimalizace provozu (WOS) s automaticky aktivovanými virbulátory (kartáči) pro čištění.
 3. Šamotem vyložené topeniště zvyšuje životnost při vysokých teplotách.
 4. Velký prostor pro vyhoření s možností nouzového provozu na štípané dříví.
 5. Automatické odstraňování popela z výměníku tepla u kotle Turbomatic 70-100 (volitelná funkce pro kotle Turbomatic 28-55).
 6. Speciálně vyvinutý protihlukový poklop.
 7. Inteligentní řízení primárního a sekundárního vzduchu s tlačnou turbinou spalovacího vzduchu zajišťuje spolu s lambdasondou optimální efektivitu spalování i při změně paliva nebo jeho vlhkosti.
 8. Automatický vibrační a sklápěcí rošt. Díky vlastnímu pohonu lze aktivaci řídit individuálně podle použitého paliva.
 9. Automatické odstranění popela z topeniště a jeho transport do velkokapacitní nádoby na popel.

Inteligentní konstrukce modulů

Přínos pro vás:

 • Snadná montáž
 • Flexibilita při instalaci
 • Vysoká kvalita

Modulární systém předem smontovaných dílů zajišťuje snadnou montáž, snížení pořizovacích nákladů a uživatelskou přívětivost. Systém je už z výroby nastaven pro optimální provoz, obsahuje i zapojený skříňový rozvaděč a až na místě instalace se můžete rozhodnout pro stranu, ze které budete přivádět palivo. Díky modulárnímu designu budete navíc používat pouze komponenty, které potřebujete. Ušetříte tak svůj čas i peníze.

Nezávislé agregáty

Přínos pro vás:

 • Vysoká provozní bezpečnost
 • Optimální přizpůsobení palivu

Přímé řízení jednotlivých agregátů zajišťuje maximální efektivitu provozu. Nezávislost jednotlivých prvků zajišťuje vysokou spolehlivost proti výpadku a perfektní přizpůsobení konkrétnímu typu paliva a jeho vlhkosti.

Chytrá technologie roštu

Přínos pro vás:

 • Automatické čištění
 • Ideální podmínky pro spalování

Automatický rošt s vibračním pohonem zajišťuje ve spojení s excentrickým uložením optimální čištění spalovacího prostoru, a to i v případě paliv vytvářejících strusku.

Dokonalé řízení spalování

Kotel na štěpku Fröling - Turbomatic - řez

Přínos pro vás:

 • Optimální emisní hodnoty
 • Snížená spotřeba paliva
 • Automatické přizpůsobení různým typům paliva

Ideální podmínky pro spalování pelet a dalších typů biopaliv s nízkou produkcí emisí zajišťuje:

 • unikátní spalovací komora vyložená ohnivzdorným materiálem
 • řízení procesu spalování prostřednictvím lambdasondy
 • optimální distribuce vzduchu pro sekundární spalování
 • speciální kruhový rošt
 • prodloužená dohořívací zóna

Nouzový provoz na štípané dříví

Přínos pro vás:

 • Vysoká přizpůsobivost
 • Teplo za všech okolností

Pro případ potřeby je možné vybavit kotel Turbomatic speciálním roštem, který v „nouzovém provozu na štípané dříví“ zvládne spalování štípaného dříví o délce až 35cm v případě modelu TMC 28-55 a až půlmetrových polen u modelu TMC 70-100.

Turbomatic - chytré detaily, promyšlený vnitřní život!

Řídicí systém Lambdatronic H 3200

Přínos pro vás:

 • Přesná regulace spalování za využití lambdasondy
 • Velká a přehledná ovládací jednotka s grafickým displejem
 • Intuitivní uživatelská nabídka s kontextovou nápovědou
 • Možnost ovládání kotle z obývacího pokoje

S novým systémem řízení kotle H 3200 míří Fröling do budoucnosti. Uživatelsky optimalizovaná obslužná jednotka a podsvícený displej zaručují přehledné zobrazení všech provozních stavů. Díky optimalizované struktuře uživatelské nabídky je ovládání kotle intuitivní. Nejdůležitější funkce lze pohodlně ovládat pomocí vyhrazených tlačítek a ještě ušetříte náklady spojené s elektroinstalací.

Vlastní sběrnice Fröling umožňuje nezávislou montáž rozšiřujících modulů na různé prvky systému - na kotel, na rozvaděč topení, na zásobník, do obývacího pokoje i sousedního domu: lokální řídící prvky je možné namontovat všude, kde jsou potřeba. Další výhodou systému je minimální náročnost na kabelové propojení. Ještě větší komfort nabízí pokojové dálkové ovládání RBG 3200, které zobrazuje provozní stav kotle a umožňuje z pohodlí obývacího pokoje nastavit všechny důležité parametry vytápění.

Přiváděcí systém pro štěpky

Podlahový podavač představuje nejoblíbenější způsob dopravy paliva do kotle. Vše se obejde bez lidské práce a bez rizika zpětného prohoření díky protipožární záklopce a robustní konstrukci. Přeci byste nechtěli znovu přikládat ručně?

Speciální tvar zásobníku zajišťuje bezproblémový transport paliva. Systém má lehký chod a pracuje úsporně i při zcela zaplněném zásobníku.
Robustní plech s ostrou hranou automaticky rozštípe větší kusy paliva na optimální velikost.
Dvě silná pružná ramena zajišťují rovnoměrný transport paliva a symetrické vyprazdňování zásobníku.

Přiváděcí systémy pro pelety

Šnekový dopravník představuje nejrobustnější a nejspolehlivější způsob přivádění tohoto typu paliva ze zásobníku do kotle. Tato varianta je ideální řešením v případě pravoúhlých skladových místností, které přímo sousedí s kotelnou. V takových podmínkách použití šnekového dopravníku zaručuje kompletní vyprázdnění skladu paliva.

Turbomatic - šnekový dopravník

Sací systém transportu paliva umožňuje překonat i dvacetimetrovou vzdálenost mezi skladem paliva a kotelnou. Výhodou sacího systému je snadná montáž a vysoká flexibilita při instalaci. Součástí systému je zásobník s kapacitou 24 hodin integrovaný přímo na kotli, toto řešení umožňuje flexibilně nastavit čas spouštění sacího systému kdykoliv v průběhu celého dne.

Turbomatic - sací systém

Optimální management energie firmy Fröling

Turbomatic od firmy Fröling je sám o sobě perfektní topný systém a zaručuje čisté a levné zásobování teplem pro topení a přípravu užitkové vody. Pro případ, že má být provedena kombinace se solárním zařízením nebo podobným systémem, neznamená to žádný problém. Fröling nabízí celou řadu inovačních konceptů pro zásobníky a výměníky tepla, které poskytují společně s obměnitelnou, kdykoliv rozšířitelnou regulační technikou Lambdatronic optimální systémové řešení. Pro větší kotelny není problém zapojit i více kotlů do tzv. "kaskády", kdy jeden řídící kotel připojí (nebo odpojí) další kotel dle aktuální potřeby.

Tepelný výkon kotle: 21 - 100 kW

Podrobné technické údaje ke kotli na štěpku Turbomatic naleznete v prospektu.

Při vytváření webu nebylo zraněno žádné zvíře.

© tvorba stránek, kreativní webdesign: NET-VOR | validní xhtml a CSS